ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني - اخبار توليد ملي
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 600268
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
جزئيات صعود تاريخي ايران به رتبه شانزدهم توليد علم جهان/توليد 19 هزار مقاله از ابتداي 2012

http://media.isna.ir/content/1000-21.jpg/3

بر اساس آمار پايگاه استنادي اسكوپوس، ايران از اول سال ميلادي تا اوت 2012 برابر با 21 مردادماه 1391 با توليد 19 هزار و 559 مقاله در جايگاه شانزدهم توليد علم جهان ايستاد.

 

دكتر جعفر مهراد، سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) در گفت‌وگو با خبرنگار علمي ايسنا، با اعلام آخرين آمار توليد علم توسط دانشگاه ها وموسسات پژوهشي و فناوري كشور گفت: ثبت و نمايه سازي مقالات دانشمندان و پژوهشگران ايران در پايگاه استنادي اسكوپوس از اول سال ميلادي تا اوت 2012 برابر با 21 مردادماه 1391 نشان مي دهد كه ايران در اين بازه زماني 19 هزار و 559 مقاله توليد كرده كه از نظر طول زمان يعني تقريبا هفت ماه و 10 روز در تاريخ آموزش عالي ايران بي نظير و منحصر به فرد است.

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

در گفتگو با مهر عنوان شد؛
توليد ماده اوليه داروي ايراني ام اس كه انحصار اسرائيل را شكست


مديرعامل شركت داروسازي اسوه، از توليد ماده اوليه داروي "گلاتيرامر" براي بيماران مبتلا به ام اس در كشور خبر داد كه تاكنون در انحصار اسرائيل بوده است.

دكتر عباس كبريايي زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، از اين دارو به عنوان يكي از سه داروي مطرح در درمان بيماران ام اس در دنيا نام برد و افزود: داروي "گلاتيرامر" جزو پرفروش ترين داروهاي بيماري ام اس در آمريكاست.

وي اظهارداشت: اين دارو هم اكنون با نام "اسويمر" در داخل توليد مي شود.

عضو هيئت مديره انجمن علمي داروسازان ايران، يكي از ويژگيهاي اين دارو را مصرف آن در دوران بارداري دانست و گفت: اين دارو بر روي سيستم ايمني بدن تاثير مي گذارد و از عود بيماري جلوگيري مي كند.

كبريايي زاده با اعلام اينكه بيماران ايراني تا قبل از توليد اين دارو در كشور از مصرف آن محروم بودند، افزود: اين دارو چون در انحصار اسرائيل بود، امكان واردات آن را نداشتيم كه بعد از توليد آن در داخل، توانستيم علاوه بر شكستن انحصار توليد اين دارو در دنيا، بيماران ام اس در كشورمان نيز از مزاياي خاص اين دارو بهره مند شده اند.

مديرعامل شركت داروسازي اسوه ادامه داد: داروي ايراني از سال گذشته وارد بازار دارويي كشور شده و هم اكنون ايران به عنوان سومين توليد كننده اين دارو در دنيا شناخته مي شود.

وي با اعلام اينكه ماده اوليه اين دارو در حال حاضر از كشور هند وارد مي شود، تاكيد كرد: پيش بيني كرده ايم تا اوايل سال آينده توليد ماده اوليه اين دارو در داخل آغاز شود.

منبع: خبرگزاري مهر


اشتراک این مطلب در :

حجم 140 ميليارد دلاري مبادلات ايران با كشورهاي عدم تعهد


يك كارشناس مسائل اقتصادي با تاكيد بر ظرفيت هاي اقتصادي شانزدهمين اجلاس عدم تعهد، از حجم 140 ميليارد دلاري مبادلات ايران با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در سال گذشته خبر داد.

علي ديني تركمان در گفتگو با مهر، در خصوص فرصت هاي اقتصادي برگزاري شانزدهمين اجلاس كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در تهران، اظهار داشت: درحقيقت شكل گيري جنبش عدم تعهد پيشبرد خط سياسي مستقل از بلوك شرق و غرب در دوره جنگ سرد بود.
وي تصريح كرد: براين اساس همان خط سياسي در دوره پس از جنگ سرد به لحاظ اقتصادي به معناي پيشبرد خطي است كه رابطه كشورهاي درحال توسعه را با هم تقويت كند يعني به جاي رابطه اي كه تحت عنوان رابطه "شمال -جنوب" مطرح است، رابطه "جنوب - جنوب" را پيش ببرد.
 
كارشناس موسسه پژوهش هاي بازرگاني اضافه كرد: در چنين شرايطي امكان بيشتري براي كشورهاي درحال توسعه جهت دسترسي به بازارهاي وسيع تر و همچنين فراهم شدن شرايط براي استقلال فن آورانه به وجود خواهد آمد.

وي با اشاره به اينكه سال گذشته حجم مبادلات تجاري غيرنفتي ايران (واردات و صادرات) با اين كشورها در حدود 40 ميليارد دلار بوده است، گفت: اين در حالي است كه اگر كل مبادلات تجاري اعم از مبادلات نفتي و غيرنفتي ايران را با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در نظر بگيريم رقمي بالغ بر 140ميليارد دلار خواهد شد.

اين اقتصاد دان تصريح كرد: ب راين اساس سهم مبادلات بازرگاني ما با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد نسبت به كل مبادلات تجاري نفتي و غيرنفتي در حدود 30 درصد است كه اين امر نشان دهنده فراهم بودن زمينه مساعد براي توسعه فعاليت اقتصادي است.

به گفته وي، ايران مي تواند از بازارهاي اين كشورها جهت صادرات كالاهاي توليدي خود و همچنين خدمات فني و مهندسي استفاده بهينه كند.

اين استاد دانشگاه پيشنهاد كرد: به نظر مي رسد كه كميسيون هاي اقتصادي اين اجلاس دموكراسي كردن نظام حكمراني اقتصاد جهاني، صندوق بين المللي پول و بانك جهاني را در دستور كار خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاري مهر


اشتراک این مطلب در :

ايران دومين كشور بزرگ توليدكننده فولاد در ميان اعضاي جنبش عدم تعهد

توليد ايراني: ايران با توليد ماهانه حدود يك ميليون و 150 هزار تن فولاد خام دومين كشور توليد كننده فولاد در ميان كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد است.

http://tolideiran.ir/sites/default/files/foolad.jpg?1346413264

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني به نقل از روابط عمومي وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ميان كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد تنها 17 كشور توليد كننده فولاد خام هستند كه در اين بين هند با توليد ماهانه 6 ميليون و 600 هزار تن فولاد خام در رتبه نخست قرار دارد.

همچنين ايران در 7 ماه نخست سال جاري ميلادي 8 ميليون و 436 هزار تن فولاد خام توليد كرد كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال 2011 ميلادي «7 ميليون و 804 هزار تن» رشد 8.1 درصدي داشته است.

هند نيز با توليد 44 ميليون و 567 هزار تن از اين محصول در سال جاري ميلادي نسبت به مدت مشابه پارسال«43 ميليون و 106 هزار تن» رشد 3.4 درصدي را در توليد اين محصول استراتژيك نشان داد.

مصر،آفريقاي جنوبي و عربستان به ترتيب با توليد ماهانه 590، 580 و 282 هزار تن فولاد خام پس از ايران در رتبه هاي بعدي توليد اين محصول استراتژيك قرار دارند.

هند، ايران و مصر به ترتيب با توليد 72.2 ميليون تن،13 ميليون تن و 6.5 ميليون تن فولاد خام در سال 2011 در رتبه هاي چهارم،هفدهم و بيست و چهارم جهان قرار گرفتند.

بلاروس، ازبكستان، كوبا، گواتمالا، ترينيداد و توباگو، شيلي،كلمبيا، اكوادور، پرو، ونزوئلا، الجزاير و مراكش از ديگر كشورهاي توليدكننده فولاد عضو جنبش عدم تعهد هستند.

منبع: توليد ايراني


اشتراک این مطلب در :

ايران در زمينه توليد داروهاي بيولوژيك رتبه دوازدهم دنيا را دارد

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/styles/medium/public/13910530000191_PhotoA.jpg

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از خبرگزاري فارس، مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت و درمان در مراسم رونمايي از 8 قلم داروي بيولوژيك راهبردي كه ظهر امروز با حضور محمود احمدي نژاد در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد ميزان صادرات داروهاي بيولوژيك را حدود هزار ميليارد دلار اعلام كرد.

وي تصريح كرد: ايران از نظر توليد داروهاي بيولوژيك در منطقه مقام اول را دارد و در آسيا چهارم است و در سطح دنيا نيز در رتبه دوازدهم قرار دارد.

دستجردي همچنين ارزش افزوده و گردش اعتباري اين نوع داروها در سال 2012 را چهارميليارد دلار اعلام كرد و متذكر شد هرچه در اين زمنيه سرمايه گذاري بيشتر صورت گيرد برداشت مضاعفي را خواهيم داشت.

وزير بهداشت و درمان خاطرنشان كرد: تقويت صنعت داروسازي كشور مي‌تواند در جهت تقويت اقتصاد ملي و روحيه خودباوري نقش اساسي ايفا كند.

دستجردي گفت: در خرداد 89 بر اساس تفاهم نامه معاونت علمي رياست جمهوري و وزارت بهداشت براي حمايت از طرح‌هاي كلان دارويي و تجهيزات پزشكي فراخواني براي توليد داروهاي مورد نياز در داخل صورت گرفت.

وي تصريح كرد: در مرحله اول فراخوان حدود 14قلم دارو و واكسن و تجهيزات پزشكي پذيرفته شد و مورد تأييد قرار گرفت كه از ميان آنها 6قلم در گذشته و 14 قلم نيز امروز رونمايي شد كه به سرعت در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

وزير بهداشت و درمان اظهار داشت: در مراحل جديدي فراخوان 328 طرح دارويي دريافت شد كه از بين آنها 69قلم دارو، 9 قلم واكسن و 12 قلم تجهيزات پزشكي براي توليد تأييد شده است.

دستجردي خاطرنشان كرد كه تهيه داروهاي خارجي بيولوژيك بين 110 تا 150 ميليارد دلار ارزبري داشته كه با توليد نمونه‌هاي داخلي آنها شاهد صرفه‌جويي چشمگيري در اين زمينه خواهيم بود.

وي در پايان همچنين متذكر شد كه در سايه تداوم توليد دارو و تجهيزات پزشكي در داخل كشور ايران به خودكفايي در صنعت دارويي دست خواهد يافت.

پيش از سخنراني وزير بهداشتف نسرين سلطانخواه معاون علمي و فناوري رئيس جمهور نيز با ارائه گزارشي از وضعيت علمي كشور در چهل سال اخير داروهاي توليدي دانشمندان كشورمان را نمادي از روند تكميل مسير پيشرفت علمي ايران دانست.

منبع: www.jonbeshnet.ir


اشتراک این مطلب در :

X